Wydawca treści Wydawca treści

UTRUDNIENIA W LEŚNICTWIE ROPKI

Utrudnienia na szlakach turystycznych oraz strefie bushcraftowej w leśnictwie Ropki

Szanowny Turysto,

Prosimy abyś zapoznał  się z mapą i opisem utrudnień mogących aktualnie występować  na szlakach turystycznych prowadzących przez leśnictwa Ropki

Czasowe zmiany w przebiegu szlaków związane są z wykonywaniem prac leśnych określonych w obowiązującym Planie Urządzania Lasu Nadleśnictwa Łosie lub z koniecznością wykonania wycinki drzew zagrażających bezpieczeństwu osób poruszających się wzdłuż szlaków.

Jeżeli uważasz, że przejście szlakiem alternatywnym jest dla Ciebie niemożliwe, prosimy abyś nawiązał kontakt z pracownikiem Służby Leśnej nadleśnictwa, który udzieli Ci niezbędnych instrukcji i  pomocy.

W związku z prowadzonymi pracami w strefie bushcraftowej w leśnictwie Ropki obszar zaznaczony na załączonej mapie zostaje czasowo wyłączony z użytku.

Utrudnienia potrwają do dnia 31.07.2022 r.


Utrudnienia na szlakach turystycznych w leśnictwie Brunary i Wysowa

Szanowny Turysto,

Prosimy abyś zapoznał  się z mapą i opisem utrudnień mogących aktualnie występować  na szlakach turystycznych prowadzących przez leśnictwa Brunary i Wysowa.

Czasowe zmiany w przebiegu szlaków związane są z wykonywaniem prac leśnych określonych w obowiązującym Planie Urządzania Lasu Nadleśnictwa Łosie lub z koniecznością wykonania wycinki drzew zagrażających bezpieczeństwu osób poruszających się wzdłuż szlaków.

Jeżeli uważasz, że przejście szlakiem alternatywnym jest dla Ciebie niemożliwe, prosimy abyś nawiązał kontakt z pracownikiem Służby Leśnej nadleśnictwa, który udzieli Ci niezbędnych instrukcji i  pomocy.

Utrudnienia potrwają do dnia 31.03.2022 r.


UTRUDNIENIA W LEŚNICTWIE HAŃCZOWA

                                                                Szanowny Turysto,
Prosimy abyś zapoznał  się z mapą i opisem utrudnień mogących aktualnie występować  na szlakach turystycznych prowadzących przez leśnictwo Hańczowa.
Czasowe zmiany w przebiegu szlaków związane są z wykonywaniem prac leśnych określonych w obowiązującym Planie Urządzania Lasu Nadleśnictwa Łosie lub z koniecznością wykonania wycinki drzew zagrażających bezpieczeństwu osób poruszających się wzdłuż szlaków. Jeżeli uważasz, że przejście szlakiem alternatywnym jest dla Ciebie niemożliwe, prosimy abyś nawiązał kontakt z pracownikiem Służby Leśnej nadleśnictwa, który udzieli Ci niezbędnych instrukcji i  pomocy.
Utrudnienia wystąpią w terminie: 01.02. 2022 r.- 29.04.2022 r.


APEL-UTRUDNIENIA W LEŚNICTWIE ROPKI

APEL!

 

UTRUDNIENIA POTRWAJĄ DO DNIA 30.06.2021 r.


czaswlas.pl

Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów widokowych i innych atrakcji we wszystkich zielonych zakątkach kraju można znaleźć w nowej odsłonie serwisu czaswlas.pl, leśnego przewodnika turystycznego.

 

Dzięki stworzonemu przez Lasy Państwowe serwisowi czaswlas.pl każdy może w prosty sposób zaplanować wypoczynek z przyjaciółmi lub rodziną na łonie natury w ulubionym zakątku Polski. – Jedną z trzech funkcji lasów jest udostępnianie ich społeczeństwu. Nowa odsłona naszego serwisu turystycznego jest realizacją tej funkcji. Chcemy ułatwić Polakom - zamkniętym z powodu pandemii przez wiele miesięcy w domach - wyrwanie się z pełnych betonu, hałasu i smogu miast, by mogli odpocząć w bliskości przyrody korzystając z infrastruktury turystycznej, którą dla nich tworzymy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych. - Liczymy też, że więcej osób doceni urodę polskich lasów i pracę dbających o nie leśników – dodaje.

 

W serwisie czaswlas.pl za pomocą prostej wyszukiwarki, zintegrowanej ze szczegółową mapą, można szybko i łatwo znaleźć, np:

 

   - parkingi lub miejsca postoju, gdzie najwygodniej będzie zostawić samochód;

 

  -  szlaki turystyczne: piesze, rowerowe lub konne, które zapewnią po drodze najpiękniejsze widoki i najwięcej atrakcji;

 

   - ścieżki edukacyjne lub historyczne, przejście którymi dostarczy także nieco wiedzy;

 

   - punkty widokowe, które mogą być celem wyprawy;

 

   - miejsca biwakowania lub wiaty turystyczne, które pozwolą po drodze nieco odpocząć, a często też rozpalić ognisko czy skorzystać z toalety.

 

Osoby planujące dłuższy pobyt w lesie mogą dzięki czaswlas.pl zapoznać się także z bazą noclegową Lasów Państwowych. Oferujemy setki miejsc w ośrodkach wypoczynkowych, szkoleniowo-wypoczynkowych i kwaterach myśliwskich, a także pokoje gościnne. Miłośnicy nocowania pod gołym niebem mogą rozbić namiot na jednym z kilkunastu pół biwakowych, kempingów lub w wyznaczonych miejscach biwakowania.

 

Na stronach leśnego przewodnika turystycznego można dowiedzieć się o usytuowaniu obiektów, możliwościach dojazdu, rodzaju i standardzie usług, wyposażeniu oraz okolicznych atrakcjach turystycznych. Użytkownik może ocenić obiekt i podzielić się opinią z innymi użytkownikami serwisu.

 

Dla osób, które lubią gotowe propozycje spędzenia czasu zostały przygotowane „Pomysły na wyprawy”. Są to plany weekendowych wypraw z wykorzystaniem obiektów dostępnych w portalu czaswlas.pl. Każda z wypraw została przygotowana z myślą o konkretnej grupie użytkowników, np. chcących spędzić czas aktywnie, interesujących się historią czy tych, którzy wolą skupić się na obserwacji przyrody.

 

W serwisie czaswlas.pl można znaleźć także porady, których przestrzeganie sprawi, że czas spędzony w lesie będzie bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla otaczającej nas przyrody.

 

A ci, którzy z jakiegoś powodu nie mogą wybrać się do lasu, mogą posłuchać na czaswlas.pl jego odgłosów dzięki Leśnej strefie relaksu