Wydawca treści Wydawca treści

Stałe miejsca wyznaczone na ognisko


Zgodnie z art. 30 pkt. 3 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1463) w lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:
1. rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez przez właściciela lasu lub nadleśniczego;
2. korzystania z otwartego płomienia;
3. wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych.
 
Na terenie Nadleśnictwa Łosie występują stałe miejsca wyznaczone do rozpalania ognia - są to obiekty:

- Miejsce biwakowania Bielanka
- Miejsce biwakowania Hańczowa
- Miejsce Biwakowania Regietów
- Wiata Leśnictwo Kwiatoń
- Wiata Leśnictwo Hańczowa

Prosimy o zapoznanie się z regulaminami obiektów.

 

 

 

 


czaswlas.pl

Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów widokowych i innych atrakcji we wszystkich zielonych zakątkach kraju można znaleźć w nowej odsłonie serwisu czaswlas.pl, leśnego przewodnika turystycznego.

 

Dzięki stworzonemu przez Lasy Państwowe serwisowi czaswlas.pl każdy może w prosty sposób zaplanować wypoczynek z przyjaciółmi lub rodziną na łonie natury w ulubionym zakątku Polski. – Jedną z trzech funkcji lasów jest udostępnianie ich społeczeństwu. Nowa odsłona naszego serwisu turystycznego jest realizacją tej funkcji. Chcemy ułatwić Polakom - zamkniętym z powodu pandemii przez wiele miesięcy w domach - wyrwanie się z pełnych betonu, hałasu i smogu miast, by mogli odpocząć w bliskości przyrody korzystając z infrastruktury turystycznej, którą dla nich tworzymy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych. - Liczymy też, że więcej osób doceni urodę polskich lasów i pracę dbających o nie leśników – dodaje.

 

W serwisie czaswlas.pl za pomocą prostej wyszukiwarki, zintegrowanej ze szczegółową mapą, można szybko i łatwo znaleźć, np:

 

   - parkingi lub miejsca postoju, gdzie najwygodniej będzie zostawić samochód;

 

  -  szlaki turystyczne: piesze, rowerowe lub konne, które zapewnią po drodze najpiękniejsze widoki i najwięcej atrakcji;

 

   - ścieżki edukacyjne lub historyczne, przejście którymi dostarczy także nieco wiedzy;

 

   - punkty widokowe, które mogą być celem wyprawy;

 

   - miejsca biwakowania lub wiaty turystyczne, które pozwolą po drodze nieco odpocząć, a często też rozpalić ognisko czy skorzystać z toalety.

 

Osoby planujące dłuższy pobyt w lesie mogą dzięki czaswlas.pl zapoznać się także z bazą noclegową Lasów Państwowych. Oferujemy setki miejsc w ośrodkach wypoczynkowych, szkoleniowo-wypoczynkowych i kwaterach myśliwskich, a także pokoje gościnne. Miłośnicy nocowania pod gołym niebem mogą rozbić namiot na jednym z kilkunastu pół biwakowych, kempingów lub w wyznaczonych miejscach biwakowania.

 

Na stronach leśnego przewodnika turystycznego można dowiedzieć się o usytuowaniu obiektów, możliwościach dojazdu, rodzaju i standardzie usług, wyposażeniu oraz okolicznych atrakcjach turystycznych. Użytkownik może ocenić obiekt i podzielić się opinią z innymi użytkownikami serwisu.

 

Dla osób, które lubią gotowe propozycje spędzenia czasu zostały przygotowane „Pomysły na wyprawy”. Są to plany weekendowych wypraw z wykorzystaniem obiektów dostępnych w portalu czaswlas.pl. Każda z wypraw została przygotowana z myślą o konkretnej grupie użytkowników, np. chcących spędzić czas aktywnie, interesujących się historią czy tych, którzy wolą skupić się na obserwacji przyrody.

 

W serwisie czaswlas.pl można znaleźć także porady, których przestrzeganie sprawi, że czas spędzony w lesie będzie bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla otaczającej nas przyrody.

 

A ci, którzy z jakiegoś powodu nie mogą wybrać się do lasu, mogą posłuchać na czaswlas.pl jego odgłosów dzięki Leśnej strefie relaksu

 

 

 

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wakacyjna działalność edukacyjno-promocyjna Nadleśnictwa Łosie

Wakacyjna działalność edukacyjno-promocyjna Nadleśnictwa Łosie

Koniec czerwca i lipiec w naszym regionie były miesiącami obfitującym w wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, które mieliśmy okazję uatrakcyjnić poprzez stoisko edukacyjno-promocyjne.

Nadleśnictwo Łosie wzięło udział w następujących wydarzeniach:

XI Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP Powiatu Gorlickiego w Uściu Gorlickim (przy współpracy z Zarządem Powiatowym ZOSP odział w Gorlicach oraz UG Uście Gorlickie)

Piknik Rodzinnym z OSP Wysowa-Zdrój (przy współpracy z OSP Wysowa)

Piknik Rodzinny w Uściu Gorlickim (przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Uściu Gorlickim)

Piknik Rodzinny w Klimkówce: Bezpieczeństwo-Zabawa-Nauka (przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gorlicach)

Stoisko Nadleśnictwa wyposażone w liczne eksponaty przyrodnicze oraz oferujące zabawy i konkursy, w których nagrodami były m.in. sadzonki drzew do samodzielnego posadzenia, cieszyło się ogromną popularnością wśród uczestników ww. imprez.

Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną.

Zapraszamy do odwiedzania naszych stoisk. Już wkrótce będziemy obecni na Święcie Rydza w Wysowej.